Typy laserowych drukarek

Laserowe drukarki już od dłuższego czasu są niezwykle cenione w wielu miejscach. Korzystamy z nich w domach i firmach, gdzie zależy nam na szybkich i wydajnych wydrukach. Proces zakupu wymaga dobrania dobrej jakości i sprawnego działania. Nie bez znaczenia jest szybkość drukowania i łatwe użytkowanie. Producenci oferują dwa typy drukarek laserowych, które warto poznać. Czym cechują się te produkty? Jakie rozwiązanie wybrać? O czym pamiętać podczas doboru?

Laserowa drukarka

Istnieją dwa typy monochromatycznych drukarek. Są to:

  • write-white,
  • write-black. 

Używają one nieco innych technologii co do sposobu naświetlania. Pierwsza opcja naświetla określone punkty, które mają zostać niezadrukowane. To wpływa na dobre odwzorowanie detali i zachowanie precyzji. Z kolei write-black podczas pracy naświetla określone punkty, które mają zostać zadrukowane. Plusem jest osiągnięcie głębokiej czerni. Drukowanie w kolorze jest zależne od tego, czy sprzęt posiada kilka bębnów światłoczułych. Jest to związane z faktem, że konieczne jest drukowanie danych barw, odpowiadających czterem kolorom podstawowym. przy czterech bębnach wystarczające jest jedno przejście papieru podczas drukowania. 

drukarki laserowe

Drukarki laserowe – sprawna praca

Niezawodne drukarki laserowe trzeba dobrać do swoich oczekiwań. Producenci oferują połączenie dobrej jakości i atrakcyjnej ceny urządzenia. W każdym biurze niezbędna jest drukarka z wieloma funkcjami, które wpływają na komfort podczas pracy. Solidne urządzenie będzie nam służyć przez długi czas.

Comments are closed.