Jak dobrać odpowiedni tusz do drukarki Canon?

Eksploatacja drukarek wiąże się z zapewnieniem odpowiednich materiałów. W przypadku drukarek laserowych są to tonery, natomiast atramentowe modele wymagają tuszów. Firma Canon oferuje wiele udanych modeli drukarek, często używanych przez wiele lat. Dlatego też tusze Canon długo są dostępne w ofertach sklepu. Jaki tusz pasuje do danej drukarki Canon, co warto kupić?

Tusze do drukarek Canon – oznaczenia

Każdy z rodzajów tuszów ma określony kod, oznaczenie wskazujące na kompatybilność. Zwykle także jego opakowanie zawiera listę zgodnych modeli. Jeżeli nie wiesz, jaki jest kod poszukiwanego tuszu do drukarki Canon, możesz sprawdzić go w kilku miejscach:

  • instrukcji obsługi urządzenia,
  • na startym kartridżu,
  • w katalogu producenta online.

Niemal każdy sklep mający w ofercie tusze do drukarek Canon, zarówno oryginalne, jak i zamienniki, w opisach produktów zawiera precyzyjne informacje o zgodności wkładu z tuszem z urządzeniami. Oprócz tego tusz do drukarki Canon ma kolor, określoną wydajność podawaną w stronach przy standardowym poziomie zadruku oraz pojemność zwykle w mililitrach / oz.

tusz do drukarki canon

Dobre tusze Canon – oryginały czy zamienniki?

Spór o to, czy tusz do drukarki Canon powinien być oryginalny czy zamienny trwa pomiędzy zwolennikami obydwu opcji. Oczywiście producent urządzenia – drukarki atramentowej czy MFP zaleca używanie oryginalnych materiałów eksploatacyjnych. Mimo to tusze do drukarek Canon zamienne cieszą się dużą popularnością z uwagi na często większą dostępność a przede wszystkim niskie ceny. Często w przypadku kolorowych drukarek pojedyncze tusze Canon kosztują tyle, co komplet zamienników we wszystkich kolorach. Dlatego kupując nowy tusz do drukarki Canon, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na odpowiedni model, jakość i wydajność produktu oraz termin przydatności do użycia.

Comments are closed.