Drukarka laserowa kolorowa. Wydajność tonerów ma duże znaczenie

Drukarki laserowe kolorowe to urządzenia, które są o wiele tańsze w eksploatacji nią drukarki kolorowe atramentowe. Cena tuszy do drukarek atramentowych jest bowiem bardzo wysoka, a ich wydajność niska. Drukarki atramentowe są tańsze przy zakupie, dlatego przy niewielkiej ilości wydruków do wykonania są warte uwagi. Przy konieczności wykonywania dużej ilości wydruków drukarki laserowe kolorowe są lepszym wyborem.

Cena tonerów to nie wszystko

Każdy, kogo interesuje drukarka laserowa kolorowa, przed zakupem urządzenia sprawdza ceny tonerów, jakie trzeba w danej drukarce używać. Jest to działanie jak najbardziej słuszne, bowiem to właśnie koszt tonerów najbardziej wpływa na ogólny koszt eksploatacji drukarki.

Warto jednak sprawdzać nie tylko to, czy dana drukarka laserowa kolorowa jest urządzeniem, do którego można kupić tanie tonery, ale też to jak bardzo wydajne są tonery do niej. Jeśli bowiem tonery nie będą drogie, ale po wykonaniu niewielkiej ilości wydruków trzeba będzie je wymieniać na nowe i ponownie płacić, koszt eksploatacji drukarki i tak będzie zauważalnie wysoki.

Wydajność tonerów można sprawdzić

Każdy producent tonerów podaje ile wydruków można wykonać przy pomocy danego tonera. Oczywiście są to wartości średnie, wiele bowiem zależy od stopnia zadrukowania strony. Warto upewnić się więc ile stron można wydrukować przy pomocy tonera, który może być zainstalowany w danej drukarce.

Jeśli dana kolorowa drukarka laserowa jest urządzeniem, do którego konieczne są tonery o małej wydajności, warto się zastanowić czy zakup takiej drukarki ma sens. Inna kolorowa drukarka laserowa, z tonerami o większej wydajności to lepszy wybór, nawet jeśli samo urządzenie jest nieco droższe. Większy wydatek przy zakupie drukarki ma mniejsze znaczenie, jeśli koszty eksploatacji urządzenia – które przecież kupuje się na lata – będą dużo niższe niż w przypadku drukarki do której należy zakładać tonery może i tańsze, ale wystarczające na krócej.

Kolorowa drukarka laserowa dostępna na stronie https://www.drtusz.pl/drukarki-laserowe-kolorowe-c-80000021200.html

Comments are closed.