Uzupełnianie tuszu HP 652. Czy to ma sens?

Tusze do drukarek, w szczególności oryginalne, od dawna uznawane są za produkty wyjątkowo drogie. Nie ma w tym nic dziwnego. Cena wielu z nich przekracza nawet sto złotych. W przypadku tuszy HP 652, jest nieco taniej, ale na oryginalny tusz tego rodzaju trzeba wydać minimum kilkadziesiąt złotych. Zrozumiałe zatem jest, że są osoby szukające oszczędności i – na przykład – próbujące uzupełniać taki tusz samodzielnie. Czy to ma sens?

Uzupełnianie tuszu HP 652

W sklepach do kupienia są zestawy do uzupełniania tuszu, można też kupić tusze, zaopatrzyć się w strzykawkę i próbować uzupełniać tusz samodzielnie. Teoretycznie jest to łatwe, bowiem wystarczy wstrzyknąć odpowiednią ilość tuszu przez otwór znajdujący się pod naklejką. Tuszem zostanie nasączona gąbka znajdująca się w pojemniku i drukowanie będzie nadal możliwe. Problem w tym, że przy takiej pracy wyjątkowo łatwo o błąd. Igłą można uszkodzić delikatne elektroniczne elementy tonera, można też wlać tuszu za dużo, co również spowoduje uszkodzenia. Chcąc oszczędzić na drukowaniu, lepiej więc zaopatrzyć się w Hp 652 tusz zamiennik.

Tusz zamiennik. Tańszy a tak samo dobry

Hp 652 tusz zamiennik nie jest gorszy od takiego samego tuszu oryginalnego. Takie tusze wytwarzane są z wykorzystaniem oryginalnych, pustych pojemników po tuszach więc w zasadzie niczym nie różnią się od oryginalnych, oczywiście poza ceną. Dlatego warto rozważyć taki zakup. Hp 652 tusz zamiennik można nabyć bez problemu. Takie tusze są ogólnodostępne i warte uwagi.

Podsumowując.

Samodzielne uzupełnianie tuszy jest możliwe, często jednak efekty takich prac są bardzo słabe. Warto też pamiętać, że nawet jeśli uzupełnianie się uda, nie można jednego pojemnika uzupełniać w nieskończoność, z czasem – z reguły w najmniej oczekiwanym momencie – pojemnik Hp 652 ulegnie uszkodzeniu. Zamiast więc eksperymentować, warto zakupić tani Hp 652 tusz zamiennik i po prostu drukować, ciesząc się z niskich kosztów.

Oryginalne tusze HP 652 oraz tanie zamienniki dostępne na DrTusz.pl.

Comments are closed.