Tusz HP 302

wielofunkcyjne drukarki atramentowe

Popularne atramentówki cechują się wysoką jakością wydruków, zwłaszcza w kolorze oraz przystępną ceną. Choć nie są tak wydajne, jak modele laserowe, nadal są kupowane przez użytkowników domowych. W zależności od modelu i producenta, do poprawnego działania drukarki potrzebne są dwa lub kilka kartridży. Tusz HP 302 www.drtusz.pl jest kompatybilny z ponad 15 modelami, w tym z urządzeniami wielofunkcyjnymi, które łączą w sobie skan, ksero oraz drukarkę.

Tusz HP 302 – informacje techniczne

Ten popularny kartridż jest sprzedawany w wielu wariantach. W Internecie dostępne są zarówno oryginalne modele, jak i wysokiej jakości zamienniki. Czym różnią się od siebie poszczególne pojemniki z tuszem?

Oryginalny tusz w wersji czarnej ma 3 ml pojemności i pozwala na wydrukowanie do 190 stron. Należy jednak pamiętać, że informacje o wydajności podane przez producenta odnoszą się do 5% pokrycia strony. Jeżeli ten parametr się powiększy, liczba wydruków automatycznie spadnie. Na ograniczenie wydajności duży wpływ ma również jakość. Im jest wyższa, tym mniej stron uzyska się z jednego pojemnika. Oryginalne egzemplarze w wersji XL mają aż 8 ml i wydajność na poziomie 480 stron.

Oryginalne kartridże w wersji kolorowej również mają 3 ml pojemności, jednak wystarczają maksymalnie na wydruk do 165 stron. Modele XL są dwukrotnie większe i pozwalają na drukowanie do 330 kartek A4. Mniejsze modele polecane są dla użytkowników, którzy sporadycznie korzystają z drukarki.

Wysokiej jakości zamienniki mają taką samą pojemność i wydajność jak modele oryginalne, cechują się jednak korzystniejszą ceną.

Zarówno w przypadku kupowania oryginalnych tuszów, jak i zamienników, warto wybierać wyłącznie sprawdzone sklepy, które oferują nie tylko doradztwo przed zakupem, ale również pomoc w trakcie dokonywania transakcji oraz poradę w razie ewentualnych problemów z zakupionym produktem.

Comments are closed.