Klasyczne drukarki atramentowe

Wprowadzenie na rynek modeli laserowych, wykorzystujących do wydruków tonery ze specjalnym proszkiem miało całkowicie wyprzeć z rynku drukarki atramentowe. Tak się jednak nie stało i popularne atramentówki nadal są chętnie kupowane, głównie do zastosowań domowych. Ich podstawowymi zaletami są stosunkowo niska cena zakupu oraz wysoka jakość wydruków, zwłaszcza w kolorze.

Drukarka atramentowa – podstawowe informacje

Tego typu drukarki nie są tak wydajne jak modele laserowe. Cechują się mniejszą prędkością wydruku, która jednak w przypadku zastosowania domowego nie ma dużego znaczenia. W przeciwieństwie do urządzeń laserowych, drukarki atramentowe sklep Dr Tusz są gotowe do pracy natychmiast po włączeniu. W zależności od modelu i producenta, potrzebują dwóch lub więcej kartridży z tuszem.

Oryginalne pojemniki z atramentem cechują się dużą wydajnością oraz wysoką jakością wydruku. Należy jednak pamiętać, że liczba stron, które użytkownik może wydrukować przy użyciu jednego kartridża, przeważnie obliczana jest w oparciu o 5% zajętości strony. Jeżeli tusz będzie zajmował większą powierzchnię, wówczas wydajność spada. Na maksymalną liczbę wydruków na jednym pojemniku z tuszem ma wpływ również jakość. Im jest wyższa, tym zadrukowanych stron będzie mniej.

Używanie wysokiej jakości zamienników jest korzystne cenowo w przypadku intensywnego eksploatowania drukarki. Zarówno w sklepach internetowych, jak i stacjonarnych można kupić kartridże o zwiększonej pojemności typu XL, które dodatkowo obniżają koszty wydruku jednej strony. Należy jednak pamiętać, że zamienniki warto kupować wyłącznie u sprawdzonych producentów, którzy zapewniają pełne wsparcie przed, w trakcie i po sprzedaży swoich produktów.

Drukarki atramentowe są szczególnie polecane dla osób, które chcą drukować zdjęcia. Wysoka jakość wydruku sprawia, że fotografie są czytelne, wyraźne i mają naturalnie odwzorowane kolory.

Comments are closed.