Zalety laserowego urządzenia wielofunkcyjnego

laserowe urządzenie drukujące

Urządzenia typu all-in-one popularność zawdzięczają m.in. swojej wielozadaniowości. Połączenie trzech, a czasem czterech sprzętów w jednym nie tylko ogranicza koszty zakupu, ale również oszczędza miejsce. Laserowe urządzenia wielofunkcyjne są przeznaczone zarówno do biura, jak i do domu. Wysoka jakość wydruku i niskie koszty eksploatacji to tylko niektóre zalety urządzeń tego typu. Czym kierować się przy wyborze konkretnego modelu?

Laserowe urządzenie wielofunkcyjne – podstawowe informacje

Modele all-in-one przeważnie łączą w sobie skaner, drukarkę i ksero. Taka kombinacja polecana jest szczególnie dla użytkowników domowych. W przypadku firm, w niektórych modelach niekiedy jest dołączany jeszcze fax. Jakie są rodzaje urządzeń all-in-one?

Pierwszą grupę stanowią modele monochromatyczne, najczęściej wykorzystywane w biurach produkujących i przerabiających wyłącznie dokumenty. Tego typu sprzęt cechuje się dużą prędkością wydruku i korzystną ceną.

Urządzenia Dr Tusz oferujące również druk w kolorze przeznaczone są m.in. do użytku domowego. Niestety w tym wypadku należy przygotować się na wyższe koszty związane z zakupem.

Kupując laserowe urządzenie wielofunkcyjne, warto zwrócić uwagę na skaner. Jeżeli użytkownik będzie z niego intensywnie korzystał np. do skanowania zdjęć lub map, warto poszukać modelu z minimalną rozdzielczością 2400 x 4800 dpi, która gwarantuje wyraźne i czytelne pliki. Kolejną kwestią są koszty eksploatacji urządzenia. Im będzie częściej wykorzystywane, tym powinny być one niższe. W przypadku sporadycznego korzystania z drukarki ten parametr jest mniej istotny, niemniej jednak warto postawić na wydajne urządzenia, które do pracy wykorzystują niedrogie tonery. Zarówno w przypadku oryginalnych, jak i wysokiej jakości zamienników, tonery warto kupować od firm mających wieloletnie doświadczenie.

Comments are closed.