Zalety kolorowej drukarki laserowej

druk laserowy jest najlepszy

Do niedawna kolorowe drukarki laserowe spotykane były głównie w biurach i instytucjach, które produkowały i przerabiały duże ilości dokumentów i nie tylko. Wynikało to głównie z wysokiej ceny urządzenia. Obecnie sprzęt jest już bardziej przystępny cenowo, dlatego jest równie chętnie kupowany co tradycyjne drukarki atramentowe. Laserowe modele monochromatyczne są wybierane głównie w firmach, które drukują wyłącznie tekst. W każdym innym wypadku lepszym wyborem jest wersja oferująca również wydruki w kolorze. Trzeba jednak przygotować się na nieco większy wydatek.

Podstawowe zalety drukarki laserowej

Modele laserowe, w przeciwieństwie do atramentowych, nie wykorzystują tuszu do drukowania. Specjalnie tonery są wypełnione proszkiem, który jest zdecydowanie bardziej wydajny niż atrament. Jakie są najważniejsze zalety tego typu sprzętu?

Laserowa drukarka kolorowa, w zależności od producenta i modelu, jest w stanie wydrukować w ciągu jednej minuty nawet kilkadziesiąt stron. W przypadku wydruków kolorowych ta ilość jest odpowiednio mniejsza. Prędkość drukowania to najważniejszy aspekt przy wyborze sprzętu. Z szybkich drukarek może w biurze korzystać nawet kilkanaście osób. W przeciwieństwie do modeli atramentowych, drukarki laserowe są zdecydowanie bardziej wydajne.

Kolejną zaletą jest koszt wydruku jednej strony, który jest nieporównywalnie niższy niż w przypadku tradycyjnych drukarek wykorzystujących atrament. Im intensywniej eksploatowana jest drukarka, tym bardziej wzrastają oszczędności.

Nowoczesne drukarki laserowe przeznaczone do użytku domowego są niewielkich rozmiarów, dlatego mogą pracować nawet w małych pomieszczeniach. Cechują się intuicyjnym menu oraz prostą obsługą.

Jakość wydruków, zarówno monochromatycznych, jak i czarno-białych jest bardzo wysoka.

Comments are closed.